Zielone dachy i tarasy

Dach zielony jest rozwiązaniem coraz powszechniej stosowanym w budownictwie zarówno jednorodzinnym, wielorodzinnym jak i w przypadku budynków użyteczności publicznej. Jego finalny obraz czy funkcjonalność w znacznym stopniu zależna jest od sporządzenia szczegółowego projektu, dobrania odpowiednich materiałów oraz od bardzo restrykcyjnych norm wykonawczych.

Współpracujemy z firmą Optigrün, będącą renomowanym niemieckim producentem rozwiazań dla dachów zielonych. Oferujemy kompleksową usługę wykonania zielonego dachu. Propozycja obejmuje sprawdzoną i dedykowaną do tego celu warstwę hydroizolacji EPDM Resitrix SKW, dobranie odpowiedniego rodzaju odwodnienia powierzchni dachu czy tarasu oraz izolację termiczną. Kolejny krok to warstwy potrzebne do funkcjonowania zielonego dachu, czyli drenaże, warstwy filtrujące i separujące oraz warstwa wegetacyjna w postaci substratu z roślinnością nasadzaną lub układaną jako maty dostarczane w rolce.

Dzięki współpracy z firmą Stróm Architekci (stromarchitekci.pl), zajmującą się między innymi architekturą krajobrazu, jesteśmy w stanie wykonać projekt zgodny z Twoimi oczekiwaniami.